Śmiertelny wypadek (ZDJĘCIA)

1 czerwca 2021 roku dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Kolonia Rusiec. Skierowany na miejsce patrol, ustalił, że jadący oplem 50-letni mieszkaniec gminy Rusiec z niewiadomych jak dotąd przyczyn, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę.

Kierujący scanią próbował uniknąć uderzenia, jednak doszło do “czołówki”. Następnie opel powrócił na swój pas ruchu, gdzie uderzył tyłem w przód poruszającego się w kierunku Wielunia, volkswagena bora. Na miejscu przeprowadzono badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że 25-letni mężczyzna – kierujący scanią oraz 23-letnia kobieta – kierująca volkswagenem byli trzeźwi.

W wyniku zderzenia kierujący oplem 50-latek poniósł śmierć na miejscu, natomiast trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali. Funkcjonariusze dokonali oględzin miejsca zdarzenia, a obecnie pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Pamiętajmy, że do wypadków dochodzi nawet przy bardzo ładnej pogodzie. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe pogorszą się, by zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować oraz przewidywać zagrożenia.