Koszmar. Po ugaszeniu pożaru budynku w Ignacowie znaleziono zwęglone zwłoki

Do zdarzenia doszło rankiem 12 czerwca 2021 roku, w opuszczonym budynku jednorodzinnym w miejscowości Ignaców, na terenie gminy Zelów w powiecie bełchatowskim. Około godz. 5:00 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze pustostanu. Podczas akcji gaśniczej, w pokoju, z którego wydobywał się ogień strażacy ujawnili zwłoki mężczyzny.

Ustalono, że denat to 42-letni mieszkaniec gminy Zelów, który pomieszkiwał w pustostanie. W akcji gaśniczej uczestniczyło 5 zastępów Straży Pożarnej. Na miejscu po zakończonym ugaszaniu pożaru pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Komisariatu w Zelowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Śledczy z udziałem prokuratora oraz biegłego z dziedziny pożarnictwa przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Ciało denata zostało zabezpieczone w prosektorium.

Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru najprawdopodobniej mogło być zaprószenie ognia. Dokładne okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach zdarzenia ustali prowadzone w tej sprawie postępowanie.