Pół kilograma marihuany znaleziono przy 27-latku w Tomaszowie Mazowieckim. Grozi mu do 10 lat za kratkami

Policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W jego mieszkaniu, samochodzie i garażu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany i osiem tabletek ekstazy.

11 stycznia 2021 roku około godziny 19:40 przy ul. Wierzbowej w Tomaszowie Mazowieckim w jednym z garaży funkcjonariusze policji zastali typowanego 27-latka i jego 24-letniego kolegę. Obaj bardzo wystraszyli się na widok policjantów.

W wyniku przeszukania garażu 27-latka funkcjonariusze znaleźli 8 tabletek ekstazy oraz słoik i 3 torebki foliowe, w których znajdował się zielony susz o wadze blisko 0,5 kilograma. Ponadto przy 24-latku policjanci ujawnili 2 torebki foliowe z zielonym suszem. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do tomaszowskiej komendy.

Po badaniu próbek specjalistycznym testerem do narkotyków ustalono, iż zabezpieczony susz to marihuana. Dało to podstawy do przeszukania mieszkań i pojazdów mężczyzn, gdzie policjanci znaleźli kolejną dilerkę z marihuaną.

Obaj zatrzymanym przedstawiono zarzuty. 27-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

24-latkowi przedstawiono zarzut posiadania substancji psychotropowych, za co grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.