Kompletnie pijany kierowca ciężarówki wpadł koło Tomaszowa Mazowieckiego (FILM)

Dzięki właściwej reakcji świadka policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali 54-letniego kierowcę ciężarowego zestawu. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za jazdę na „podwójnym gazie” nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

22 lutego 2023 roku około 18:30 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o kierowcy poruszającym się ciężarowym zestawem po drodze krajowej DK 48, którego zachowanie może wskazywać, że jedzie pod wpływem alkoholu.

Dyżurny na interwencję natychmiast skierował policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy po chwili zauważyli ciężarowe volvo z naczepą, jadące od Spały w kierunku Tomaszowa Mazowieckiego. Kierowca zestawu nie mógł utrzymać prostego toru jazdy, czym stwarzał zagrożenie na drodze.

Mundurowi natychmiast zatrzymali go do kontroli i poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, że 54-letni kierowca TIR-a miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Mężczyznę zatrzymano, a pojazd zabezpieczono na strzeżonym parkingu.

Zatrzymano mu również uprawnienia do kierowani pojazdami. Kompletnie nieodpowiedzialny 54-latek, wkrótce usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.