Kierowniczka wydziału ukradła z kasy sądu ponad pół milina złotych. Zrobiła kilkaset przelewów

Policjanci z tomaszowskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali i przedstawili 87 zarzutów byłej pracownicy sądu. Kobieta dopuściła się oszustw, podrabiania dokumentów i uczyniła sobie z przestępczej działalności stałe źródło dochodu. Wyłudziła ponad pół miliona złotych. W tej sprawie zatrzymano również trzech członków jej rodziny.

Tomaszowscy policjanci na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji uzyskali informację, iż jedna z mieszkanek Tomaszowa może być zamieszana w działalność przestępczą, z której uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Policjanci, 27 października, zatrzymali 57-letnią kobietę, do niedawna pracownicę tomaszowskiego sądu. To kierowniczka w jednym z wydziałów tomaszowskiego sądu. W latach 2012-2020 podrabiała dokumenty wypłaty zwrotów opłat sądowych. Pieniądze przelewała na konta bankowe, które należały do niej lub do najbliższych członków jej rodziny.

Troje członków rodziny 57-latki również zostało zatrzymanych. Ustalono, że zatrzymani założyli kilkadziesiąt kont bankowych, na które były wyłudzone pieniądze. Na konta założone przez 57-latkę wykonano kilkaset przelewów na łączną sumę ponad 511 tys. zł. Policjanci cały czas ustalają ile pieniędzy przelano na pozostałe konta bankowe.

Nieuczciwej 57-latce policjanci przedstawili łącznie 87 zarzutów oszustwa, podrabiania dokumentów i uczynienia sobie z przestępczej działalności stałego źródła dochodu. Kobiecie grozi kara do 12 lat więzienia. Członkom jej rodziny grożą kary do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.