Handlował podrobionym padami do konsol. Były warte aż 450 tys. zł

Policjanci z Tomaszowa zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który handlował podrobionymi padami do konsol. Policjanci zabezpieczyli ponad 2,4 tys. padów o wartości 450 tys. zł. Nieuczciwemu sprzedawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Cyberprzestępczością łódzkiej komendy wojewódzkiej ustalili, że jeden z internetowych sprzedawców działający na terenie powiatu tomaszowskiego handluje podrobione padami do konsol. Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę.

Handlarz usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu podrobionych padów i uczynienia sobie z tego handlu stałego źródła dochodu. W sklepach i firmowym magazynie miła ponad 2,4 tys. sztuk podrobionych kontrolerów o wartości ponad 450 tys. zł.

34-latek pady sprzedawał stacjonarnie na terenie powiatu tomaszowskiego, Łodzi, Bielsko-Białej i Bytomia oraz za pośrednictwem znanych platform i sklepu internetowego. Przedsiębiorcy grozi teraz kara finansowa i nawet 5 lat więzienia.

Powyższy przykład doskonale pokazuje, że za pojawiającymi się na rynku sprzedaży ,,super ofertami” i ,,mega promocjami” może kryć się oszustwo. Jeśli proponowana cena nowego, pełnowartościowego produktu, jest znacząco niższa niż cena rynkowa to warto się zastanowić z czego to wynika i czy sprzedający nie próbuje nas oszukać.