Zawodowy złodziej zatrzymany. Wpadł bo spanikował na widok policyjnego radiowozu

25 lutego 2021 roku nad ranem uwagę policjantów przykuł jadący z naprzeciwka samochód. Gdy zawrócili za nim kierowca przyspieszył. Chwilę później porzucił pojazd z włączonym silnikiem i uciekł. W środku pozostawił wszystko – odzież, telefon oraz narzędzia.

Pojazd ten policjanci powiązali z kradzieżą samochodu kolekcjonerskiego oraz próbą kradzieży drugiego auta z terenu Skierniewic. Funkcjonariuszom jeszcze tego samego dnia udało się dotrzeć na posesję w powiecie łódzkim-wschodnim. Tam znaleźli skradziony pokaz marki Łada, którego wartość opiewa na 30 000 złotych.

Podczas przeszukania oprócz samochodu, wraz z policjantami z Koluszek odnaleziono również narkotyki. Zatrzymano trzy osoby. Dwudziestolatek usłyszał już zarzuty w związki z kradzieżą pojazdów oraz posiadania środków odurzających.

Drugi mężczyzna, 38-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego-wschodniego usłyszał zarzut paserstwa. Sprawca kradzieży został aresztowany na 3 miesiące. Miał już wcześniej problemy z prawem. Był także poszukiwany w związku z innymi zarzutami – miał odbyć karę pozbawienia wolności.