Łódzkie 112 » Skierniewice » Ukradł kolekcjonerską ładę. Złodziejowi grozi kara do 10 lat więzienia

Ukradł kolekcjonerską ładę. Złodziejowi grozi kara do 10 lat więzienia

8 marca, 2021

Ukradł kolekcjonerską ładę. Złodziejowi grozi kara do 10 lat więzienia

Nocne działania policjantów ze skierniewickiej komendy zakończyły się odzyskaniem skradzionej kolekcjonerskiej łady oraz zapobiegnięciem kradzieży kolejnego samochodu osobowego. Sprawca 20-letni mieszkaniec powiatu łowickiego odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W dniu, 25 lutego, nad ranem policjanci zwrócili uwagę na jadący z naprzeciwka samochód osobowy. Kiedy zawrócili za nim kierowca przyspieszył, a następnie porzucił pojazd z włączonym silnikiem i uciekł. Wewnątrz pozostały narzędzia, odzież oraz telefon.

Policjanci powiązali pojazd z kradzieżą samochodu kolekcjonerskiego oraz próbą kradzieży drugiego samochodu osobowego  w Skierniewicach. Jeszcze tego samego dnia policjanci dotarli na posesję w powiecie łódzkim-wschodnim, gdzie znajdowała się skradziona kolekcjonerska Łada o wartości 30 tys. zł.

Podczas przeszukania z pomocą policjantów z Koluszek,  oprócz skradzionego pojazdu znaleziono też narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby. Dwudziestolatek  usłyszał zarzuty związane z kradzieżami samochodów i posiadania narkotyków.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn, 38-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego-wschodniego, usłyszał zarzut paserstwa.

Sąd Rejonowy w Skierniewicach tymczasowo zaaresztował na trzy miesiące sprawcę kradzieży. Mężczyzna miał już problemy z prawem i był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Polecane