Skradziony telewizor zanieśli do lombardu. Zdradził ich kwit zastawu

Para skierniewiczan, okradła 68-letnią kobietę z telewizora i zastawiła go w lombardzie. Podczas przeszukania ich mieszkania, policja znalazła kwit świadczący o sprzedaży sprzętu do lombardu. Podejrzanym grozi kara do 5 lat za kratkami. 

26 listopada 2020 roku skierniewicka policja została powiadomiona o kradzieży telewizora 68-letniej mieszkanki Skierniewic. Wartość kradzieży oszacowano na 550 złotych.  Policjanci pojechali na przeszukanie do jednego z mieszkań w centrum miasta, w którym zamieszkiwała para, wytypowana, jako ta podejrzewana o kradzież telewizora.

Przeszukanie okazało się trafne – funkcjonariusze policji znaleźli w mieszkaniu dokument zastawu poszukiwanego sprzętu w jednym ze skierniewickich lombardów. W placówce funkcjonariusze zabezpieczyli zastawiony telewizor, a przestępczy duet doprowadzili do skierniewickiej komendy.

Zatrzymani mieszkańcy Skierniewic, 49-letnia kobieta oraz 42-letni mężczyzna, w piątek 27 listopada 2020 roku usłyszeli zarzuty związane ze wspólną kradzieżą, a mężczyzna dodatkowo zarzut kierowania gróźb karalnych wobec 68-latki.

Za kradzież grozi kara do 5 lat za kratkami, natomiast za kierowanie gróźb karalnych kara pozbawienia wolności do lat 2.