Okradali nowobudowane domy w Skierniewicach. Trójka włamywaczy zatrzymana

Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy kilkunastokrotnie włamywali się do niezamieszkanych bądź będących w stanie budowy domów na terenie Skierniewic i okradali je z narzędzi i materiałów budowlanych. Przy jednym z nich znaleziono znaczne ilości narkotyków. Włamywaczom grozi kara do 10 lat więzienia.

W Skierniewicach przez ostatni kwartał 2020 roku doszło do kilkunastu włamań do niezamieszkanych bądź będących w fazie budowy domów jednorodzinnych.

22 grudnia 2020 roku pod Skierniewicami zatrzymano 27-letniego mężczyznę, a przy nim łom, oraz rozmaite inne narzędzia, które mogły służyć do tego typu czynów. Do czynności na miejscu przystąpili również kryminalni, którzy w aucie znaleźli także znaczne ilości narkotyków i ponad 38 różnych rzeczy najprawdopodobniej pochodzących z kradzieży z nowo-budowanych domów, w tym między innymi narzędzia, elektronarzędzia oraz materiały budowlane. 27-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Kilka dni później doszło do zatrzymania kolejnych dwóch mężczyzn zamieszanych w ten proceder. Postawiono im kilkanaście zarzutów związanych z kradzieżami z włamaniem do domów na skierniewickim terenie.

Włamywaczom grozi kara do 10 lat więzienia. Podobna kara może spotkać dodatkowo jednego ze sprawców za wspomniane tu posiadanie znacznej ilości narkotyków, które  policjanci wyeliminowali z rynku.