Złodziej wpadł kiedy spokojnie sobie… spał

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 35-letniego piotrkowianina, który był poszukiwany, a wcześniej dokonywał kradzieży w jednej z drogerii na terenie Piotrkowa. Mężczyzna wpadł, bo wszedł do niezamieszkałego budynku i zasnął. Wkrótce odpowie za kradzież oraz naruszenie miru domowego. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

24 lutego 2023 roku przed godziną 23:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od mężczyzny, że w jego niezamieszkałym domu, ktoś przebywa. Na miejsce od razu pojechali wywiadowcy, którzy w budynku, w jednym z pokoi odnaleźli mężczyznę, który spał na materacu.

Po obudzeniu, okazało się, że jest to 35-letni piotrkowianin. Mężczyzna tłumaczył się, że nie miał gdzie się przespać, dlatego wszedł otwartymi drzwiami balkonowymi do pustego budynku i zasnął. Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany. Policjanci ustalili również, że 35-latek w październiku 2022 roku w jednej z drogerii na terenie Piotrkowa ukradł perfumy oraz szczoteczki elektryczne o wartości ponad 1000 złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 35-latek odpowie również za naruszenie miru domowego. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.