Upozorowali kradzież samochodu. Chcieli wyłudzić odszkodowanie

W dniu, 17 maja, dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży citroena. Z informacji otrzymanych od właściciela pojazdu wynikało, że 14 maja 2021 roku pozostawił on samochód na parkingu przy ulicy Sulejowskiej.

Kiedy przyjechał aby zabrać auto, citroena już nie było. Mężczyzna fakt kradzieży od razu zgłosił na policję, a następnego dnia wystąpił do firmy ubezpieczeniowej o odszkodowanie. Piotrkowscy kryminalni od razu rozpoczęli poszukiwanie pojazdu oraz sprawdzili wszystkie informacje mogące pomóc w sprawie. Po dokładnej analizie wyszło na jaw, że właściciel auta złożył fałszywe zeznania i zawiadomił o niepopełnionym przestępstwie.

Okazało się że 40-latek wraz z 27-letnim znajomym upozorowali kradzież citroena, aby wyłudzić odszkodowanie w wysokości około 50.000 złotych. 2 czerwca 2021 roku właściciel auta usłyszał prokuratorskie zarzuty składania fałszywych zeznań, zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, oszustwa oraz oszustwa ubezpieczeniowego.

Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Młodszy ze sprawców usłyszał zarzuty pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa oszustwa ubezpieczeniowego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.