Uciekł przez okno z Domu Pomocy Społecznej. Szukało go ponad 70 policjantów

46-letni mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w powiecie piotrkowskim wykorzystał moment nieuwagi pracowników i uciekł przez okno. Szukało go  75 policjantów. 

W nocy z 15 na 16 stycznia 2020 roku z jednego z domów pomocy społecznej powiatu piotrkowskiego uciekł przez okno 46-letni mężczyzna. O zaginięciu zawiadomili pracownicy placówki. 46-latek wykorzystując nieuwagę pracowników wyszedł przez okno i oddalił się w nieznanym kierunku.

Pora nocna oraz minusowa temperatura powietrza nie sprzyjała w poszukiwaniach. Policjanci wiedzieli, że w takich warunkach najważniejsze jest szybkie działanie. Przy tak niskich temperaturach powietrza dochodzi bardzo szybko do wychłodzenia organizmu, co może doprowadzić do zgonu.

W poszukiwaniach brało udział 75 funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzali tereny posesji, dukty leśne oraz drogi dojazdowe. Szczęśliwie po kilku godzinach od zaginięcia opoczyńscy policjanci odnaleźli zaginionego w Poniatowie. 46-letni mieszkaniec Opoczna został przewieziony do szpitala, a następnie po zbadaniu odwieziony do placówki.