Tajemnicze zaginięcie Mirosława Andersa. Mężczyzny nie ma od września (ZDJĘCIA)

Tajemnicze zaginięcie Mirosława Andersa. Mężczyzny nie ma od września

Piotrkowscy policjanci cały czas prowadzą poszukiwania zaginionego, 9 września, br. Mirosława Andersa. Mężczyzna tego dnia wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Od 10 września prowadzone są poszukiwania zaginionego Mirosława Andersa. Mężczyzna tego dnia około godziny 22:00 wyszedł z domu w Antonielowie i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Z relacji świadka wynika, że Mirosław Anders ostatni raz widziany był w Tomawie, gmina Łęki Szlacheckie, w nocy z 9 na 10 września. Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu mężczyzny policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania

Zaangażowani w poszukiwaniach byli funkcjonariusze policji, straży leśnej, straży pożarnej oraz OSP. Mężczyzny szukała też Grupa Ratownictwa Specjalistycznego w Łodzi. W działaniach brały udział też psy tropiące. Do akcji poszukiwawczej użyto drony, pojazdy służbowe oraz quady.

W poniedziałek 8 listopada br. podjęto kolejne próby poszukiwania zaginionego. Do poszukiwań dołączyli się funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Głównej Policji wraz z psami tropiącymi, które odbyły specjalistyczne szkolenia metodą maintrailingową.

Forma tropienia czworonożnych funkcjonariuszy polega na pracy tzw. „górnym wiatrem”, czyli podążaniu za indywidualnym zapachem człowieka. Psy wykorzystują indywidualne molekuły zapachu osoby zaginionej. Psy wyszkolone tą metodą biorą udział w poszukiwaniach dłuższy czas po zaginięciu, w przeciwieństwie do psów tropiących po świeżych śladach.

Poszukiwania rozpoczęto w miejscu, gdzie ostatni raz widziany był Mirosław Anders. Pomimo podjęcia chwilowego tropu, psy nie doprowadziły do miejsca, gdzie zaginiony może przebywać. Policjanci w dalszym ciągu prowadzą poszukiwania za zaginionym 42-latkiem. Rysopis mężczyzny wzrost 190 cm, waga około 120 kg., włosy krótkie szpakowate, twarz owalna, uzębienie pełne, nos szeroki, uszy lekko odstające. W chwili zaginięcia ubrany był w koszulkę typu polo koloru żółtego, kamizelka odblaskowa koloru pomarańczowego, spodnie dresowe koloru granatowego, szara czapka z daszkiem oraz buty sportowe.

Wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę o zaginięciu lub miejscu pobytu zaginionego proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Szkolnej 30/38 pod nr tel. 47 846-14-62, 47 846-12-06 lub pod numer alarmowy 112.