Łódzkie 112 » Piotrków Trybunalski » Schował się w mieszkaniu, ale nie zamknął drzwi. Myślał, że przechytrzy policję

Schował się w mieszkaniu, ale nie zamknął drzwi. Myślał, że przechytrzy policję

12 marca, 2021

Schował się w mieszkaniu, ale nie zamknął drzwi. Myślał, że przechytrzy policję

Jeden z mężczyzn myślał, że schowa się przed policją we własnym mieszkaniu tłumacząc, że nie ma kluczy do drzwi. Drugi je otworzył, dzięki czemu policjanci weszli do środka. W środku znaleźli narkotyki. 30-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Wobec 32-latka sąd zastosował dozór policyjny.

30-latek po zobaczeniu policjantów na klatce schodowej szybko wszedł do mieszkania i zamknął drzwi. Nie chciał wpuścić mundurowych tłumacząc, że nie posiada kluczy, aby je otworzyć. Niedługo później do mieszkania przyszedł 32-letni znajomy mężczyzny. Okazało się, że drzwi są otwarte.

Policjanci zastali mężczyznę wyrzucającego plastikową rurkę, na której znajdował się biały proszek. 32-latek tłumaczył, że nie wie skąd się to wzięło i nie należy do niego. Po przeszukaniu odnaleziono 13 torebek z suszem roślinnym w… lodówce. Narkotyki ukryte były też w plastikowym rozkładanym stołku. Tam policjanci odnaleźli 10 torebek foliowych.

W szafie w pokoju w metalowym pudełku ukryte były również dwie torebki foliowe z białym proszkiem oraz jedna torebka z trzema bryłkami nielegalnej substancji. Okazało się, że są to marihuana i metamfetamina.

32-letni mężczyzna trafił do policyjnej celi i został objęty policyjnym dozorem. Wobec 30-latka z kolei sąd zastosował 3 miesięczny areszt. Przestępstwa te grożą karą 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Polecane