Pułapka na kierowców na A1! Tylko w środę 1300 pojazdów złapanych przez odcinkowy pomiar prędkości

Jak zapowiadali, tak zrobili. W środę 20 stycznia 2021r., na przebudowywanym odcinku A1. System najpierw został uruchomiony na 18 kilometrowym odcinku pomiędzy Tuszynem, a Piotrkowem Trybunalskim, w piątek 22 stycznia 2021 ma zostać uruchomiony kolejny na odcinku od obwodnicy Częstochowy, do Kamieńska.

GITD odpowiedzialne za fotoradary oraz odcinkowe pomiary prędkości, mówiło, że nie jest to fotopułapka na kierowców, lecz urządzenia te mają ograniczyć prędkość pojazdów, poruszających się po przebudowywanych odcinkach A1 pomiędzy Piotrkowem, a Częstochową. Według GTID wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku, gdzie nadal prowadzone są prace budowlane.

Jak informuje Gazeta Wyborcza tylko w środę 20 stycznia 2021r., czyli w pierwszy dzień funkcjonowania odcinkowego pomiaru prędkości pomiędzy Tuszynem, a Piotrkowem Trybunalskim system wyłapał około 1300 pojazdów, które przekroczyły prędkość.

Zatem drodzy kierowcy, noga z gazu bo inaczej już nie długo w skrzynkach pocztowej zaczną się pojawiać dość kosztowne “pozdrowienia” od GITD.

Ach ta miłość… 15-latek ukradł samochód matce, by pojechać do dziewczyny mieszkającej w Warszawie. Został zatrzymany po przejechaniu 250km, do celu zostało mu raptem jakieś 90km… Link do artykułu: https://lodzkie112.pl/wiadomosci/ach-ta-milosc-15-latek-ukradl-samochod-matce-by-pojechac-do-dziewczyny-mieszkajacej-w-warszawie/