Policjanci zatrzymali sprawcę nocnych włamań do sklepów

W nocy z 26 na 27 maja 2021 roku w Gorzkowicach doszło do kradzieży z włamaniem do sklepów spożywczych. Sprawą zajęli się piotrkowscy kryminalni wspólnie z gorzkowickimi policjantami i już po kilku godzinach od ostatniego przestępstwa ustalili jego sprawcę. 61-latek był tak zaskoczony wizytą stróżów prawa w swoim domu, że od razu się przyznał.

Funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń znaleźli artykuły pochodzące z nocnych kradzieży. Policjanci odtworzyli “trasę” przejścia i metodę działania sprawcy. Amator cudzego mienia wybijał szyby w drzwiach i oknach. W taki sposób wchodził do wnętrza sklepów.

Zabierał artykuły spożywcze i wychodził tą samą drogą. W jednym ze sklepów nie zdołał pokonać zabezpieczeń, więc nie okradł go. 61-latek trafił do policyjnego aresztu a 28 maja usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Usiłowanie zagrożone jest taką samą karą jak dokonanie przestępstwa. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.