Policjanci zatrzymali dilera. Narkotyki trzymał w garażu

Piotrkowscy policjanci sprawdzają każdą informację dotyczącą posiadania środków odurzających oraz handlu nimi. Tym razem ustalenia doprowadziły funkcjonariuszy do jednego z mieszkań na terenie miasta. Wszystko wskazywało na to, że jego lokator może trudnić się przestępczym procederem.

Kiedy wczesnym rankiem 13 maja 2021 roku kryminalni zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania, lokator spał w najlepsze niczego nie podejrzewając. Zaskoczony wizytą funkcjonariuszy, wskazał skrytkę garażu, gdzie przechowywał 46 dilerek z białym proszkiem i kryształkami. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna nie powiedział im wszystkiego. Przeszukali skrupulatnie garaż.

Efektem ich pracy było znalezienie kolejnych 77 dilerek z białym proszkiem, wagi elektronicznej i notatników, w których 35-latek prowadził “księgowość” swojej przestępczej działalności. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilograma narkotyku 3-CMC. Na poczet przyszłych kar zabezpieczyli również kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzących z przestępczej działalności. Po zebraniu przez policjantów materiału dowodowego w tej sprawie, 35-letni piotrkowianin został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.