Plądrował domy. Wpadł w ręce policji

Kryminalni z Komisariatu Policji w Przedborzu wytypowali i zatrzymali włamywacza. Mężczyzna plądrował prywatne posesje, z których kradł przedmioty codziennego użytku, elektronarzędzia, pieniądze i żywność. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Od listopada 2022 roku do lutego 2023 na terenie dwóch gmin, Kobiele Wielkie i Wielgomłyny, dochodziło do włamań do domów mieszkalnych i letniskowych. Złodziej wybijał szyby lub wyłamywał zamki, po czym dostawał się do środka. Asortyment jaki padał jego łupem, był dość szeroki. Kradł czajniki, garnki, elektronarzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego i pieniądze.

Nie pogardził też przetworami kuchennymi czy butelką spirytusu. Rabuś chomikował łupy w swoim domu. W wyniku przestępczego procederu poszkodowanych zostało kilka osób, a straty wyniosły blisko 19 tysięcy złotych.

Sprawą włamywacza zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Przedborzu. Zebrane liczne informacje pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim 39–letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie.

Został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Odzyskano również część skradzionego mienia. Amator cudzej własności łączenie usłyszał pięć zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.