Łódzkie 112 » Piotrków Trybunalski » Pijany pracownik budowy w święta ukradł diesla ze stacji benzynowej

Pijany pracownik budowy w święta ukradł diesla ze stacji benzynowej

6 kwietnia, 2021

Pijany pracownik budowy w święta ukradł diesla ze stacji benzynowej

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który ukradł paliwo na jednej ze stacji w gminie Rozprza. Mężczyzna był pijany. Wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W niedzielę, 4 kwietnia, po godzinie 13:30 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał dwa zgłoszenia. Pierwsze dotyczyło kradzieży paliwa z jednej ze stacji paliw w gminie Rozprza. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcą kradzieży był kierujący renault master. Znana była jedynie początkowa litera tablic rejestracyjnych.

Drugie zgłoszenie dotyczyło podejrzenia pijanego kierującego, który jechał całą szerokością jezdni. Zgłaszający podał numery rejestracyjne, ale po sprawdzeniu okazało się że były błędne.

Na miejsce pojechali policjanci z piotrkowskiej drogówki. Jak się okazało, renault podczas kradzieży paliwa, miał zabrudzone i nieczytelne tablice rejestracyjne. Działania policjantów pozwoliło na dotarcie do właściciela pojazdu.

Okazało się, że tego dnia tym samochodem jeździł 23-letni pracownik pobliskiej budowy. Mundurowi szybko dotarli do kierującego. Odnaleźli również renault, a w nim cztery puste kanistry po oleju napędowym.

Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Wydmuchał ponad 1,5 promila. Mężczyzna oświadczył, że najpierw pił alkohol, a potem pojechał na stację, gdzie ukradł paliwo o wartości ponad 700 zł.

23-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kradzieży paliwa oraz kierowania po pijanemu. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia. Mężczyźnie zatrzymano również prawo jazdy.

Polecane