Łódzkie 112 » Piotrków Trybunalski » Odpowiedzą za kradzież kasku (ZDJĘCIA)

Odpowiedzą za kradzież kasku [ZDJECIA]

28 maja, 2021

Odpowiedzą za kradzież kasku (ZDJĘCIA)

Dwaj piotrkowianie podczas libacji alkoholowej, z posesji na terenie miast ukradli kask motocyklowy. Piotrkowscy policjanci bardzo szybko wytypowali i zatrzymali sprawców kradzieży. Odzyskali też skradziony kask. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

W dniu, 25 maja, dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że z terenu jednej z posesji skradziono charakterystyczny kask motocyklowy. Pokrzywdzony oświadczył, że 24 maja zaparkował motocykl na podwórzu posesji. Na motocyklu pozostawił na chwilę kask. Kiedy wrócił kasku już nie było.

Policjanci ustalili, że posesja jest objęta monitoringiem. Na nagraniu widać było sprawców kradzieży. Piotrkowscy kryminalni ustalili ich dane i pojechali do mieszkania jednego z amatorów cudzego mienia. Po drodze zauważyli mężczyznę z plecakiem. Od razu go skontrolowali.

Okazało się, że 34-latek w plecaku ukrywał skradziony kask. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Niebawem drugi ze sprawców – 30-latek – podzielił los kompana. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradziony kask powróci do właściciela.

Polecane