Nielegalni “turyści” w tirze między lodówkami. Chcieli dostać się do Niemiec, wpadli w Piotrkowie Trybunalskim

Trzech imigrantów z Afganistanu, podróżowało w naczepie tira przewożącego sprzęt gospodarstwa domowego. Ich podróż zakończyła się podczas rozładunku w jednym z magazynów w Piotrkowie Trybunalskim, chociaż mieli nadzieję dojechać aż do Niemiec. Zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

20 stycznia 2021 roku po godzinie 22:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że na terenie jednego z magazynów w Piotrkowie Trybunalskim podczas rozładunku pracownik zauważył trzech ciemnoskórych mężczyzn wysiadających z naczepy tira z lodówkami.

Jak się okazało, byli to nielegalni imigranci, którzy podróżowali w naczepie samochodu ciężarowego. Załadunek rozpoczął się 12 stycznia 2021 roku w Turcji. 20,21 i 22- letni obywatele Afganistanu swoją wyprawę najprawdopodobniej rozpoczęli w Rumunii, podczas postoju kierowcy. Chowając się za lodówkami przemierzyli wielokilometrową drogę. Ich podróż najprawdopodobniej trwała 4 lub 5 dni. Posiadali jedynie bagaże podręczne oraz niewielkie ilości wody i jedzenia.

Nielegalni „turyści” swoją podróż planowali zakończyć w Niemczech. Mężczyźni usłyszeli już zarzut nielegalnego przekroczenia granic. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Zostali już przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.