Zabezpieczyli tonę nielegalnego tytoniu

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1000 kilogramów krajanki. Straty Skarbu Państwa zostały oszacowane na ponad 802 tysiące złotych. Dodatkowo mężczyzna miał w samochodzie kradzione elektronarzędzia.

10 czerwca 2020 roku około południa policjanci z Oddziału Prewencji Policji zauważyli na ulicy Szczecińskiej w Łodzi dostawcze iveco. Pojazd miał zbity klosz jednego z tylnych świateł. To wzbudziło zainteresowanie mundurowych. Funkcjonariusze postanowili skontrolować samochód i za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali znak kierowcy do zatrzymania się w najbliższym bezpiecznym miejscu.

Już po kilku minutach czujność stróżów prawa okazała się trafna. W samochodzie mężczyzna przewoził w workach jutowych krajankę tytoniową. Łącznie policjanci zabezpieczyli 1 000 kilogramów towaru bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Uszczuplenie Skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku to ponad 802 tysiące złotych. To nie był koniec. Miedzy workami 41-latek ukrył elektronarzędzia, które jak się okazało pochodziły z przestępstwa.

Mieszkaniec Konstantynowa został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty z Kodeksu Karnego Skarbowego oraz paserstwa. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. 12 czerwca 2020 roku podejrzany został objęty policyjnym dozorem.