Łódzkie 112 » Pabianice » Szokujące sceny w rzeźni. Prądem i szpikulcami pędzili świnie na ubój. Jest śledztwo (FILM)

Szokujące sceny w rzeźni. Prądem i szpikulcami pędzili świnie na ubój. Jest śledztwo (FILM)

16 czerwca, 2021

Szokujące sceny w rzeźni. Prądem i szpikulcami pędzili świnie na ubój. Jest śledztwo (FILM)

Fundacja Viva opublikował wyniki śledztwa w Zakładach Mięsnych Pamso w Pabianicach, podczas którego zarejestrowano szereg nieprawidłowości dotyczących łamania praw zwierząt. Sprawa trafiła do prokuratury.

Podczas prowadzonego śledztwa odbyło się 17 wyjazdów i monitorowanie rzeźni w miesiącach październik – kwiecień. Aktywiści śledczy Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva zarejestrowali wielokrotnie powtarzające się sytuacje m. in. takie jak: nadużywanie poganiaczy elektrycznych, dźganie i uderzanie długim metalowym prętem, rażenie świń po głowach, w okolicach oczu i innych niedozwolonych miejscach ciała, rażenie raz za razem, bez odpowiednich odstępów oraz kopanie zwierząt.

Zarejestrowana została również sytuacja wleczenia leżącej świni łańcuchem za nogę do ubojni. Rażące naruszanie prawa pokazuje w jaki sposób traktowane są zwierzęta w ostatnich chwilach swojego życia.

Fundacja Viva z mecenas Katarzyną Topczewską złożyła w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury w Pabianicach, zawierające ponad pięć godzin materiału video.

Polecane