Śmiertelne potrącenie. Pieszy był niewidoczny na drodze

Śmiertelne potrącenie. Pieszy był niewidoczny na drodze

Pabianiccy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Czołczyn. Zginął 22-letni pieszy potrącony przez samochód. Mężczyzna nie miał elementów odblaskowych.

Do tragedii doszło we wtorek, 26 października, około godziny 18:30. Dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na drodze gminnej w miejscowości Czołczyn w gminie Lutomiersk.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dwoje młodych ludzi poruszało się pieszo po niewłaściwej stronie jezdni. Był to teren zabudowany, a piesi nie posiadali elementów odblaskowych. 70-latek z Łodzi kierujący ople combo potrącił 22-letniego mieszkańca Koluszek. Pieszy pomimo podjętej reanimacji poniósł śmierć na miejscu.

Idąca z nim młoda kobieta nie odniosła obrażeń. Kierujący samochodem był trzeźwy. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i zabezpieczyli ślady. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratury wyjaśniają funkcjonariusze z  pabianickiej komendy powiatowej.