Pijana poszukiwana złodziejka wpadła prowadząc toyotę

W nocy, 6 lutego 2021 roku policjanci z posterunku w Drużbicach dostali informację dotyczącą pijanego kierowcy czerwonej toyoty. Jadąc drogą Drużbice-Pabianice zauważyli toyotę, w której podróżowały cztery osoby. Tor jazdy wskazywał, że osoba prowadząca auto może być pijana. W  Drużbicach policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. Badanie wykazało, że kierująca miała blisko 1,5 promila alkoholu. Pijanych było też dwóch pasażerów.

W czasie legitymowania kierująca toyotą zaczęła podawała fałszywe dane. Kilka razy zmieniała dane co do swojej tożsamości. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 23-latka jest poszukiwana 10 listami gończymi. Była poszukiwana do odbycia kary więzienia i ustalenia miejsca pobytu. Listy gończe wydały sądy oraz prokuratury na terenie kraju.

Kobieta jest złodziejką i ma na sumieniu również przestępstwa narkotykowe. 23-latka po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Odpowie za prowadzenie po pijanemu. Grozi jej za to kara do 2 lat więzienia. Odpowie też za kierowanie bez uprawnień oraz za umyślne wprowadzenie w błąd policjanta.

23-letnia mieszkanka Pabianic, przebywająca ostatnio na terenie gminy Zelów, trafiła już za więzienne kraty, gdzie najbliższy czas spędzi odbywając karę.