Zuchwała kradzież na Teofilowie. To była wyrwa, a ofiarą kobieta

Zuchwała kradzież na Teofilowie. To była wyrwa, a ofiarą kobieta

Łódzcy policjanci zatrzymali 29-latka, sprawcę napaści na kobietę. Notowany w przeszłości sprawca usłyszał zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej za co grozi mu kara do lat 8 więzienia. Zgodnie z decyzją prokuratury został dozorem.

W dniu, 20 listopada, około godziny 15.00 do idącej przez park Piastowski kobiety podbiegł od tyłu nieznany mężczyzna i wyrwał jej zawieszoną na ramieniu torbę. Pokrzywdzona próbowała odzyskać swoje mienie, goniła napastnika, jednak bez skutku.

Kobieta wraz z torbą straciła telefon komórkowy, gotówkę, karty płatnicze i dokumenty. Wartość start oszacowała na ponad 1 tys. zł. Policjanci pojechali do mieszkania okradzionej kobiety. Tam w bezpośredniej rozmowie ustalili szczegóły zdarzenia i rysopis sprawcy.

Następnie dokładnie sprawdzili teren przyległy do miejsca zdarzenia. Bałuccy kryminalni skrupulatnie analizowali zebrane materiały i typowali potencjalnych sprawców. Policjanci ustalili dane sprawcy zuchwałej kradzieży.

Podejrzewany 29-latek został zatrzymany kilkanaście dni po zdarzeniu, chociaż przez ten czas nie pojawiał się w swoim domu i często zmieniał miejsca pobytu. Wpadł podczas legitymowania. W dniu, 7 grudnia, we wczesnych godzinach rannych śródmiejscy policjanci na ul. Narutowicza sprawdzając dane pijanego przechodnia wychwycili, że on poszukiwany do kradzieży na Teofilowie.

Bezzwłocznie zatrzymali mężczyznę informując o tym fakcie policjantów z bałuckiego komisariatu. Gdy 29-latek wytrzeźwiał, można było przeprowadzić z nim czynności, podczas których przyznał się do kradzieży w parku.

W przeszłości był już notowany. Obecnie usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej, za co grozi mu kara do lat 8 więzienia. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.