Łódzkie 112 » Łódź » Złapał za szyję i ukradł torebkę. Złapany na kamerach

Złapał za szyję i ukradł torebkę. Złapany na kamerach.

23 lutego, 2021

Złapał za szyję i ukradł torebkę. Złapany na kamerach

Szybkie działanie śledczych z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pozwoliło na sprawne ustalenie i zatrzymanie sprawcy rozboju. W areszcie tymczasowym spędzi najbliższe 3 miesiące. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

15 lutego 2021 roku, około godziny 4.00 dyżurny miasta został powiadomiony o napaści na kobietę w rejonie skrzyżowania ulic Przybyszewskiego i Łęczyckiej. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano patrol policji. Funkcjonariusze podczas rozmowy z 56-latką ustalili działanie sprawcy. Zaszedł poszkodowaną od tyłu, złapał ją za szyję, przewrócił na ziemię i ukradł torebkę.

Pokrzywdzona powiedziała policjantom, że miała w niej portfel, dokumenty, kartę bankomatową oraz klucze od mieszkania. Tego samego dnia rozpoczęto poszukiwania potencjalnego sprawcy na nagraniach z monitoringu miejskiego. Śledczy analizując zapis z kamer ustalili dokładny przebieg zdarzenia oraz rysopis napastnika. Prześledzili również jego drogę ucieczki oraz sprawdzali miejsca, w których przebywał zaraz po zdarzeniu.

17 lutego 2021 trop doprowadził ich na ulicę Poznańską. W jednym z bloków mógł przebywać napastnik. Kryminalni rozpoczęli obserwację okolicy. W pewnym momencie zauważyli wychodzącego z posesji mężczyznę. Odpowiadał rysopisowi sprawcy z nagrania. Został natychmiastowo wylegitymowany, a następnie wspólnie udali się do mieszkania 27-latka.

Podczas przeszukania znaleźli odzież, w którą sprawca był ubrany podczas rozboju. Mężczyzna uparcie nie chciał przyznać się do popełnienia przestępstwa. Fakty i zabezpieczone dowody mówiły same za siebie. Zatrzymano go i przewieziono do aresztu. Usłyszał zarzut rozboju. Okazało się, że już wcześniej był notowany. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Polecane