Łódzkie 112 » Łódź » To była krwawa impreza. Pili alkohol, a potem rzucił się na partnerkę z nożem. Zadał też ciosy je synowi

To była krwawa impreza. Pili alkohol, a potem rzucił się na partnerkę z nożem. Zadał też ciosy je synowi

23 lutego, 2021

To była krwawa impreza. Pili alkohol, a potem rzucił się na partnerkę z nożem. Zadał też ciosy je synowi

Funkcjonariusze z VI komisariatu policji w Łodzi zatrzymali sprawcę pokłucia nożem, do którego doszło w mieszkaniu przy al. Piłsudskiego. 54-latek, w przeszłości był wielokrotnie notowany. Wpadł na ulicy w podłódzkiej miejscowości. Usłyszał już zarzuty usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Został tymczasowo aresztowany.

Wszystko wydarzyło się, 17 lutego, około godziny 14.00. Policjanci pojechali na ul. Piłsudskiego gdzie miało dojść do zaatakowania noże dwóch osób. We wskazanym mieszkaniu zobaczyli zakrwawioną kobietę i mężczyznę. Mundurowi wezwali służby medyczne, które zabrały ranne osoby do szpitala.

Wstępnie ustalono, że sprawcą jest mąż kobiety, który podczas wspólnego picia alkoholu, nagle stał się agresywny i zaczął jej ubliżać. Później zaatakował żonę i po przewróceniu dźgnął ją nożem w stopę.

Kiedy w obronie matki stanął jej 22-letni syn, 54-letni ojczym, zadał jemu ciosy nożem, w okolice podbrzusza. Po wszystkim uciekł z mieszkania. Policjanci zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Przeszukali przyległy teren. Sprawdzali wszystkie miejsca gdzie mógł się ukryć nożownik. Kryminalni po godzinie 16.00 zatrzymali mężczyznę gdy szedł ulicą w podłódzkiej miejscowości. Był pijany. Wydmuchał ponad 1,3 promila alkoholu.

Mężczyzna ma bogatą kartotekę, w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa i spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu za to dożywocie. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Polecane