Terroryzował i bił mieszkańców kamienicy. Sąsiedzi bali się zeznawać przeciwko niemu…do czasu

38-letni mężczyzna terroryzował wszystkich mieszkańców kamienicy przy ul. 6-sierpnia w Łodzi, w której mieszkał. Groził lokatorom, a czasami nawet ich bił. Niektórzy nie wytrzymali i po prostu się wyprowadzili. Wszyscy bali się zeznawać.

38-letni mieszkaniec kamienicy przy ulicy 6-go sierpnia w Łodzi już od dłuższego czasu nękał sąsiadów i budził w nich postrach do tego stopnia, że mimo próśb policjantów, nikt nie odważył się złożyć zawiadomienia na policję. W sierpniu ubiegłego roku mężczyzna pobił jednego z lokatorów. Sytuacja powtórzyła się jeszcze trzykrotnie. Poza pokrzywdzonymi żaden z sąsiadów nie chciał, w obawie przed oprawcą wystąpić w roli świadka.

Mieszkańcy kamienicy bali się wyjść ze swojego mieszkania. Doszło do tego, że niektórzy z nich wyprowadzili się, aby nie wchodzić mu w drogę. Czara goryczy przelała się dopiero wtedy, kiedy 15 stycznia 2021 roku został pobity kolejny mieszkaniec kamienicy. Poszkodowany po długich namowach funkcjonariuszy zdecydował się zeznawać.

Kryminalni z IV Komisariatu Policji, którzy znali tę sprawę od podszewki, w końcu mieli podstawę do zatrzymania wcześniej notowanego za inne przestępstwa 38-latka. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Odpowie za uszkodzenie ciała, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2.