Łódzkie 112 » Łódź » Szaleniec spalił garaż, podpalił dom i groził domownikom

Szaleniec spalił garaż, podpalił dom i groził domownikom

6 kwietnia, 2021

Szaleniec spalił garaż, podpalił dom i groził domownikom

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tuszynie zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy, który najpierw podpalił dom i garaż, groził domownikom i znieważył interweniującego policjanta. Straty to 200 tys. zł. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W dniu, 1 kwietnia, tuszyńscy policjanci zostali zaalarmowani o tym, że na jednej z posesji w miejscowości Zofiówka w gminie Tuszyn potrzebna jest ich pomoc. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres.

Zastali tam pracujących strażaków oraz agresywnego i wulgarnego mężczyznę, który widząc policjantów, jednego z nich znieważył.

Okazało się, że chwilę wcześniej 34-letni mężczyzna podpalił garaż, a kilka godzin wcześniej podpalił dom, w którym mieszkał. Wartość strat jakie spowodował to prawie 200 tys. zł. Agresor groził również domownikom.

Policjanci zatrzymali 34-latka. Mężczyzna był pijany, więc noc spędził w policyjnym areszcie. W dniu 2 kwietnia, 34-letni mieszkaniec gminy Tuszyn usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza za co grozi rok więzienia, gróźb karalnych, co zagrożone jest karą do 2 lat więzienia oraz zniszczenia mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Tuszyna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Polecane