Próbował zabić sąsiada, bo ten zwrócił mu uwagę, że nie sprząta kup po swoim psie!

Zasada jest prosta, jeśli wychodzisz ze swoim czworonożnym przyjacielem na spacer po sprzątaj po nim kupy. Jeden ten 25-latek nic sobie z tego nie robił, nawet gdy jego sąsiad zwracał mu uwagę. W odwecie, właściciel psa próbował udusić swojego sąsiada wyciągając go podstępem z domu. Za próbuje zabójstwa 25-latkowi grozi dożywocie.

W niedzielę godziny 6:30, do jednego z mieszkań na Widzewie zadzwonił domofon, jednak nikt się nie odzywał, a domofon ciągle dzwonił, zdenerwowana kobieta wysłał więc swojego męża by zobaczył co się dzieje. Mężczyzna wyszedł z mieszkanie nie przeczuwając, że może zaraz stracić życie.

Gdy mężczyzna wyszedł z bloku został brutalnie napadnięty przez 25-latka. Najpierw uderzony głową w twarz, a później został wciągnięty do klatki, gdzie napastnik dusił go gołymi rękami próbując zabić! Mężczyźnie udało się jednak wyrwać i uciec do mieszkania. 

Spłoszony dusiciel uciekł do swojego mieszkania, w którym się zabarykadował. Okazało się, że jest to sąsiad mężczyzny z sąsiedniego bloku. Napastnik chciał zabić swojego sąsiada za to, że ten zwrócił mu kilka dni wcześniej uwagę by sprzątał kupy po swoim psie kiedy wychodzi z nim na spacer.

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia ustalone zostało mieszkanie i personalia sprawcy. Pomimo prób wejścia do lokalu, młody mężczyzna nie chciał otworzyć drzwi funkcjonariuszom. Ze względu na konieczność zatrzymania podejrzanego, na miejsce wezwana została Straż Pożarna. Policjanci przy wykorzystaniu drabiny strażackiej dotarli do drzwi balkonowych na 1 piętrze budynku. Dopiero wtedy podejrzany widząc, że nie uniknie odpowiedzialności, zdecydował się otworzyć drzwi i wpuścić mundurowych. – informuje Komenda Miejska Policji w łodzi

Tylko szybka interwencja lekarzy i zabieg operacyjny uratował życie napadniętemu mężczyźnie. Zwrócenie uwagi 25-latkowi, by sprzątał kupy po swoim psie przypłaciłby swoim życiem.

Podczas przeszukania pojazdu użytkowanego przez zatrzymanego mężczyznę policjanci odnaleźli 70 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Teraz 25-latek notowany uprzednio za inne przestępstwo usłyszy zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa. Mężczyźnie grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek Prokuratury Łódź- Widzew został aresztowany na 3 miesiące. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze z VI Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. – podsumowuje zatrzymanie 25-dusiciela Komenda Miejska Policji w Łodzi.