Poszukiwany z wyrokiem uciekał starym busem przed policją! Miał 3 promile

Niby człowiek uczy się na swoich błędach… ale napewno nie ten 39-latek. Wpadł bo jechał samochodem po pijaku. Miał 3 promile, zakaz prowadzenia i wyrok do odsiadki.

-20 grudnia 2021 roku tuż po godzinie 11:00, policjanci z Andrespola otrzymali zgłoszenie, iż przez miejscowość Kalonka może przejeżdżać nietrzeźwy kierujący. Natychmiast ruszyli we wskazanym kierunku gdzie zauważyli opisywanego, kierującego białym busem mężczyznę. Kierowca mimo, iż widział sygnały nadawane przez mundurowych nie zatrzymywał się. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za busem. – informuje sierż. sztab. Aneta Kotynia.

39-latek wjechał w las. Na dukcie leśnym porzucił auto i zaczął uciekać pieszo przed policjantami. Tylko ciężko być szybszym od funkcjonariuszy gdy ma się 3 promile…

Po naprawdę, krótkim pościgu mężczyzna został ujęty przez policjantów. Już wcześniej stracił prawko i miał zakaz prowadzenia pojazdów.

-Kierował samochodem mimo czynnego zakazu, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo zakazu. – wylicza sierż. sztab. Aneta Kotynia.

Prosto z komendy trafił do więzienia, a dodatkowo może dostać kolejne 5 lat za kratkami.