Łódzkie 112 » Łódź » Policjanci zatrzymali pseudokibiców z „ustawki” w centrum Łodzi (ZDJĘCIA)

Policjanci zatrzymali pseudokibiców z „ustawki” w centrum Łodzi (ZDJĘCIA)

23 kwietnia, 2021

Policjanci zatrzymali pseudokibiców z „ustawki” w centrum Łodzi (ZDJĘCIA)

Policjanci specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości pseudokibiców z komendy miejskiej w Łodzi oraz komendy wojewódzkiej zatrzymali 9 osób w związku z tzw. „ustawką”, do której doszło w centrum miasta w wakacje 2015 r. Siedmiu pseudokibiców w wieku od 36 do 45 lat usłyszało zarzuty dotyczące udziału w bójce i pobiciu innych osób.

Łódzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców wrócili do sprawy bójki, która rozegrała się w centrum miasta w połowie czerwca 2015 roku. To była ustawka kiboli. Sprawa prowadzona w związku z konfrontacją pseudokibiców, wobec braku dostatecznego materiału dowodowego, została umorzona pod koniec października 2015  r. W bojce obrażenia odnieśli dwaj mężczyźni sympatyzujący z jedną z łódzkich drużyn.

Pomimo formalnej decyzji procesowej kończącej postępowanie policjanci nadal prowadzili czynności  zmierzające do ustalenia uczestników bijatyki. Bazując na dobrym rozpoznaniu środowiska związanego z przestępczością pseudokibiców i analizując okoliczności sprawy, policjanci dotarli do nowych informacji i ustalili 10 uczestników bójki.

Ostatecznie siedmiu zatrzymanym osobom postawiono zarzuty udziału w bójce i pobiciu w związku z występkiem o charakterze chuligańskim. Mężczyznom notowanym w związku z udziałem w zdarzeniach powiązanych z przestępczością pseudokibiców grozi kara do 3 lat więzienia. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z wydziału dochodzeniowo- śledczego komendy miejskiej.

Polecane