Policjanci i strażacy z Andrespola odnaleźli zaginionego mężczyznę

21 czerwca 2021 roku do Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 70-letniego mieszkańca gminy Andrespol.

Mężczyzna dzień wcześniej wyszedł z domu pod nieobecność najbliższych i nie wrócił do miejsca zamieszkania oraz nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Policjanci natychmiast zaczęli działać, w jednostce policji w Koluszkach i Andrespolu został ogłoszony alarm. Liczyła się każda minuta, dodatkowo panujący ,,upał” od kilku dni mógł być zabójczy dla seniora. W akcję poszukiwawczą włączyli się również strażacy OSP z gminy Andrespol i Łódź Jędzrzejów. Przeczesywane były kompleksy leśne, ulice i sprawdzane wszystkie sygnały napływające do mundurowych. Tuż przed godziną 18:00 policjanci z Posterunku Policji w Andrespolu i strażakiem pod dowództwem kierownika jednostki otrzymali informację, iż mężczyzna odpowiadający rysopisowi może znajdować się na terenie Łodzi.

Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Jak się okazało był to 70 – letni zaginiony mężczyzna, bardzo osłabiony. Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego i decyzją lekarza odnaleziony mężczyzna został przewieziony do szpitala.