Opluli babcię, pobili dziadka… Za to, że Ci zwrócili im uwagę

Starsze małżeństwo zwróciło uwagę dwóm chłopakom. W rewanżu jeden z nich opluł babcię. Gdy zareagował na to dziadek to go pobili.

W środę około godziny 10:00 policja otrzymała zgłoszenie o pobiciu starszego mężczyzny na ulicy Rokicińskiej w Łodzi. Mundurowi od razu pojechali na miejsce zdarzenia.

Jak ustalili, środkiem drogi szło dwóch młodych mężczyzn. Za nimi samochodem jechało małżeństwo, pojazd zwolnił a pasażerka przez opuszczoną szybę chciała zwrócić uwagę młodzieńcom. Jeden z nich ją opluł, kiedy kierujący zareagował i wyszedł do mężczyzn został przez nich pobity. Następnie agresorzy uciekli. – informuje sierż. sztab. Aneta Kotynia z łódzkiej policji.

Zebrane informacje od poszkodowanego małżeństwa pozwoliły wytypować dwóch sprawców tego pobicia. Podczas przeszukiwania okolicy policjanci zauważyli podejrzanego. Gdy mężczyzna zobaczył policyjny radiowóz próbował uciec do autobusu.

Policjanci natychmiast go zatrzymali, 21-letni mieszkaniec Andrespola był agresywny. Chwilę później mundurowi dotarli do drugiego z nich, również 21-letniego mieszkańca Andrespola. Obaj są dobrze znani policji, w przeszłości mieli już konflikty z prawem. – przekazuje sierż. sztab. Aneta Kotynia z łódzkiej policji.

obydwoje zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Za udziału w pobiciu co zagrożone jest karą do 3 lat za kratkami.