Łódzkie 112 » Łódź » Okradł sklep i pobił ochroniarza dla towaru wartego… 25 złotych

Okradł sklep i pobił ochroniarza dla towaru wartego... 25 złotych

24 lutego, 2021

Okradł sklep i pobił ochroniarza dla towaru wartego… 25 złotych

Wywiadowcy z Komendy Miejskiej Policji zatrzymali 51-latka odpowiedzialnego za kradzież towaru wartego… 25 złotych, który pobił także pracownika ochrony w jednym z łódzkich marketów. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej, za którą grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

22 lutego 2021 roku dyżurny łódzkiej komendy otrzymał informację, że w jednym z marketów na Bałutach doszło do kradzieży sklepowej. Sprawca natomiast po przyłapaniu go na gorącym uczynku wykazywał się agresją. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji.

Po przyjeździe funkcjonariuszom przebieg zdarzenia przedstawił ochroniarz. Oświadczył, że w trakcie wykonywania swoich obowiązków dostrzegł mężczyznę kradnącego artykuł warty niecałe 25 złotych, a następnie opuszczającego dyskont. Pracownik natychmiast wybiegł za nim. Podczas próby odzyskania towaru został uderzony w klatkę piersiową i odepchnięty. Po chwili ochroniarz obezwładnił agresywnego złodzieja i zaprowadził go do pomieszczenia dla osób ujętych.

Policjanci po sprawdzeniu obrazu z kamer monitoringu w markecie ustalili, że przebieg zdarzenia pokrywa się z wersją przedstawioną przez zgłaszającego. 51-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Z powodu zaatakowania ochroniarza odpowie za kradzież rozbójniczą, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Polecane