Okradał domy. Został zatrzymany

Wieluńscy kryminalni wytypowali i zatrzymali 33- latka, który włamał się do domu będącego w budowie. Ponadto mężczyzna ma również na swoim koncie kradzież kabla energetycznego. Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku lutego wieluńscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do będącego w budowie  domu mieszkalnego w miejscowości Ożarów w gminie Mokrsko. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że nieznany sprawca uszkodził mechanizm bramy garażowej. Następnie  dostał się do wnętrza budynku,  skąd  skradł agregat prądotwórczy, narzędzia i materiały budowlane.

Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną kwotę 9 500 złotych.  W sprawę od początku zaangażowali się wieluńscy kryminalni. W efekcie skrupulatnie przeprowadzonych czynności  wytypowali, że związek z tym zdarzeniem może mieć 33- letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

Kolejne ustalenia potwierdziły ich przypuszczenia, w efekcie czego 01 marca 2023 roku mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mundurowi  ponadto odzyskali skradziony agregat prądotwórczy, okazało się że mężczyzna wstawił go do jednego z lombardów na terenie Wielunia.

Odzyskany agregat powrócił  już do prawowitego właściciela.  Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że to nie jedyne przewinienie 33- latka. Zebrane informacje wskazały również, że miał on związek z kradzieżą kabla energetycznego, do której doszło w lutym w miejscowości Kałuże w gminie Pątnów.

W tym przypadku pokrzywdzony wycenił straty na 16 000 złotych. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 33- latek usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.