Niósł starszemu panu zakupy, a po chwili z kompanem go pobili i okradli

Funkcjonariusze z II Komisariatu łódzkiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, którego dopuścili się na 92-latku. Zarówno 21 jak i 39-latek w przeszłości byli już wielokrotnie notowani. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

22 lutego 2023 roku policjanci otrzymali informacje o rozboju, do którego doszło około godziny 17.00. 92-letni pokrzywdzony po zdarzeniu sam wrócił do domu skąd zadzwonił na Policję i powiadomił o napadzie.

Niezwłocznie do jego miejsca zamieszkania pojechali funkcjonariusze, gdzie w bezpośredniej rozmowie poznali przebieg zdarzenia. Jak ustalono, starszy mężczyzna wracając z centrum handlowego mieszczącego się przy ulicy Karskiego skorzystał z pomocy w niesieniu zakupów, zaoferowanej przez innego mężczyznę.

Gdy w rejonie skrzyżowania ulic Lutomierskiej z Żytnią podziękował za pomoc, życzliwy do tej pory 39-letni nieznajomy przeistoczył się w napastnika. Z dużą siłą uderzył 92-latka w tył głowy, a gdy ten przewrócił się wraz z drugim kompanem ukradł pokrzywdzonemu telefon komórkowy, 200 złotych oraz karty płatnicze. Następnie obaj uciekli. Mężczyzna w wyniku tego zdarzenia nie odniósł obrażeń.

Policjanci po zebraniu niezbędnych informacji rozpoczęli intensywne działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców. Prowadzone z dużym zaangażowaniem czynności sprawdzające, żmudna i skrupulatna analiza poszlak oraz zabezpieczonych materiałów dowodowych, pozwoliła na szybkie wytypowanie mężczyzn podejrzewanych o ten czyn.

Następnego dnia, we wczesnych godzinach rannych stróże prawa zatrzymali obu kompletnie zaskoczonych sprawców rozboju. 21 i 39-latek w przeszłości byli już wielokrotnie notowani. Starszy będzie odpowiadał w warunkach tak zwanej recydywy. Wobec zatrzymanych zastosowano areszt tymczasowy. Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do lat 12. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z II Komisariatu Policji w Łodzi