Łódzcy pseudokibice zatrzymani! Zabezpieczono “lewy” towar za 3 milionów złotych

Wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości wśród łódzkich pseudokibiców policjanci wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali 2 mężczyzn związanych ze środowiskiem kibicowskim. Mężczyźni zajmowali się handlem “lewymi” papierosami i tytoniem na bardzo dużą skalę.

Akcja służb miała miejsce na terenie Aleksandrowa Łódzkiego 15 grudnia 2020. 35 i 49-letni łodzianie zostali zatrzymani na “gorącym” podczas pakowania do samochodu worków z nielegalnym tytoniem.

“Był to jednak jedynie wierzchołek góry lodowej, ponieważ w trakcie przeszukania zabudowań na posesji mundurowi znaleźli kolejne 123 worki oraz 16 pudeł kartonowych. W każdym znajdowały się wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Łącznie na terenie posesji zabezpieczono ponad 4 tony tytoniu i suszu tytoniowego. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego oraz podatku VAT dla tej ilości to ponad 3 miliony złotych.” – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Przestępcom grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. 35-latek usłyszał dodatkowo zarzuty związane z posiadaniem dokumentów, którymi nie miał prawa wyłącznie rozporządzać. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanych pod dozór policyjny oraz wydaniu zakazu opuszczania kraju.