Łódzkie 112 » Łódź » Kolejna zlikwidowana “dziupla” samochodowa w centrum Łodzi – odzyskano auta!

17 listopada, 2020

Kolejna zlikwidowana “dziupla” samochodowa w centrum Łodzi – odzyskano auta!

Łódzcy funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Łodzi namierzyli dziuplę z kradzionymi pojazdami oraz częściami samochodowymi przy ul. Pomorskiej. Kryminalni odzyskali cztery kradzione samochody, 19 tablic rejestracyjnych oraz liczne elementy wyposażenia samochodów. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na około 300.000 złotych.

Łódzcy kryminalni zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej, pracowali nad sprawami kradzieży samochodów na terenie Łodzi. Trop doprowadził kryminalnych na ulicę Pomorską, gdzie miał się znajdować peugeot partner pochodzący z kradzieży z włamaniem. Na terenie posesji funkcjonariusze zastali budynki gospodarcze zamknięte na kłódki.

Po pokonaniu zabezpieczeń przez straż pożarną kryminalni znaleźli wewnątrz pomieszczenia poszukiwany samochód ze zdemontowanymi tablicami rejestracyjnymi. Oprócz niego, w garażu znajdowały się jeszcze dwa inne peugeoty oraz citroen berlingo, również pochodzące z przestępstwa.

Funkcjonariusze znaleźli ponadto element blacharski z citroena C4, który figurował w policyjnym systemie jako utracony w wyniku kradzieży. Zabezpieczono aż 19 tablic rejestracyjnych oraz około 200 części samochodowych takich jak komputery samochodowe, fotele, silniki, skrzynie biegów czy poduszki powietrzne.

Policjanci oszacowali wartość skradzionego mienia na około 300 000 złotych. Wszystkie znalezione elementy zostały zabezpieczone, a następnie poddane szczegółowym badaniom. Kryminalni ustalają osoby odpowiedzialne za przestępczy proceder.

Polecane