Kontrabanda w mieszkaniu na Polesiu (ZDJECIA)

W dniu, 27 maja, policjanci pojechali na ulicę Radwańską w Łodzi aby zweryfikować uzyskane informacje o mającym się tam odbywać handlu nielegalnymi towarami. Poddali dyskretnej obserwacji wytypowany lokal, podczas której uwagę funkcjonariuszy zwrócił mężczyzna, wychodzący po krótkiej chwili z obserwowanego mieszkania. Postanowili go wylegitymować.

Ujawnione przy nim butelki z alkoholem niewiadomego pochodzenia potwierdziły przypuszczenia mundurowych. Zapukali do drzwi, które otworzyła kompletnie zaskoczona widokiem stróżów prawa kobieta. Jak się okazało dzielnicowi zastali ją w trakcie sklejania kolejnej partii opakowań na papierosy.

Podczas przeszukania, mundurowi znaleźli pokaźną ilość zarówno wyrobów tytoniowych jak i alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W sumie w mieszkaniu i pomieszczeniu gospodarczym zabezpieczyli 850 paczek papierosów, cztery kartony wypełnione szczelnie pojedynczymi papierosami, w ilości przekraczającej 16 tysięcy sztuk.

Kilogram tytoniu spakowany w dwie torebki, oraz blisko 1140 niezłożonych jeszcze opakowań na papierosy. Ponadto policjanci skonfiskowali 20 plastikowych i 5 szklanych butelek o różnej pojemności, z cieczą o zapachu alkoholu. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na ponad 33 tysiące złotych. 50-latka w przeszłości była już notowana, obecnie grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z IV Komisariatu Policji.