Kilka godzin akcji drogówki na jednym skrzyżowaniu i kilkadziesiąt mandatów

20 maja 2021 roku policjanci z łódzkiej drogówki we współpracy z pracownikami Centrum Sterowania Ruchem poddali obserwacji skrzyżowanie alei Palki z ulicą Wojska Polskiego. Mundurowi skupili swoją uwagę przede wszystkim na tych kierujących pojazdami, którzy pokonywali skrzyżowanie w cyklu czerwonego światła.

W trakcie prowadzonych działań, ujawnili 43 pojazdy, których kierujący popełnili wykroczenia. Wśród wielu czynów, najpoważniejszym było przejeżdżanie skrzyżowania w cyklu czerwonego światła. Tylko z tej przyczyny funkcjonariusze wystawili 27 mandatów karnych i skierowali jeden wniosek do sądu.

Kierujący tłumaczyli się głównie tym, że na skrzyżowanie wjechali w cyklu żółtego światła i nie chcieli gwałtownie hamować. Mundurowi okazywali kierującym nagranie z monitoringu które nie pozostawiało wątpliwości w cyklu jakiego światła poruszał się pojazd.

Pamiętajmy!

Przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Gdy wyświetli się żółty sygnał na sygnalizatorze, możemy kontynuować jazdę wyłącznie wtedy, gdy panujące na drodze warunki są na tyle trudne, że zatrzymanie wymagało od nas ostrego hamowania i mogłoby zagrozić bezpieczeństwu ruchu drogowego. Niestety nadal wielu kierowców traktuje żółte światło jako sygnał by dodać gazu i nie czekać na następną zmianę świateł.