Gang złodziei samochodów rozbity. Kradli auta w Łodzi

Gang złodziei samochodów rozbity

Policjanci z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn powiązanych z przestępczością samochodową. 34-latek uczestniczył w kradzieży samochodu w Łodzi, natomiast jego o dwa lata starszy kompan zajmował się paserstwem skradzionych aut.

W dniu, 6 grudnia, w godzinach porannych łódzcy policjanci dysponując postanowieniami prokuratorskimi o zatrzymaniu i przeszukaniu pomieszczeń, dotarli do mieszkania w centrum Łodzi oraz posesji znajdującej się w woj. wielkopolskim.

Policjanci poinformowali zaskoczonych mężczyzn, że zgodnie z decyzją prokuratury zostają zatrzymani. Po wykonaniu czynności procesowych w ich miejscach zamieszkania, 34 i 36-latek zostali przewiezieni do Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. Tam usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się kradzieżą pojazdów i ich paserstwem, przerabiania numerów identyfikacyjnych aut oraz popełnianiem przestępstw ubezpieczeniowych.

Zgromadzony w toku śledztwa materiał dowodowy pozwolił również na przedstawienie 34-latkowi zarzutu kradzieży renault, który skradziony został w Łodzi w nocy z 23 na 24 kwietnia 2020 r. Jego 2 lata starszy kompan usłyszał natomiast zarzuty paserstwa 4 samochodów.

Jak wynika z ustaleń śledczych mężczyźni brali udział w procederze związanym z kradzieżą i rozbiórką aut na części. Obydwaj byli wcześniej notowani za inne i podobne przestępstwa. Zatrzymania są efektem pracy śledczych, którzy w ramach prowadzonych czynności zatrzymali wcześniej 2 innych członków grupy przestępczej. 34-latkowi w związku z postawionymi zarzutami grozi teraz nawet do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratury został on objęty dozorem policji, poręczeniem majątkowym oraz zakazem opuszczania kraju.

Z kolei 36-latek zatrzymany przez funkcjonariuszy został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi pod ścisłym nadzorem Prokuratury Krajowej.