Cwana 30-latka uwiodła kolegę! Później go szantażowała, że opublikuje jego nagie zdjęcia

30-latka myślała, że jest cwana! Uwiodła swojego znajomego, a potem szantażowała go, że jak nie zapłaci jej pieniędzy to opublikuje w internecie jego nagie zdjęcia! Teraz grozi jej do 3 lat za kratkami.

Na II Komisariat Policji w Łodzi zgłosił się szantażowany przez swoją znajomą mężczyzna. Jak się okazało jego 30-letnia koleżanka uwiodła go w celu zdobycia od niego pomiędzy strasząc go, że opublikuje jego nagie zdjęcia w internecie.

  • Twierdziła, że roześle zdjęcia za pośrednictwem portali internetowych. Aby uniknąć kompromitacji, zgodnie z zaleceniami miał przekazać jej 3000 złotych w ustalonym dniu i miejscu. – informuje mł.asp. Kamila Sowińska.

Miejsce spotkania mężczyzny z 30-letnią szantażystką było obserwowane przez Policjantów, którzy podczas przekazywania kobiecie pieniędzy zatrzymali kobietę.

  • Przyznała się, że chciała wyłudzić pieniądze od znajomego, a jej nerwowe zachowanie wynikało z napotkania w oddali byłego partnera. Teraz kobieta będzie tłumaczyła się przed sądem. Za popełnienie przestępstwa zmuszenia groźbą do wpłaty pieniędzy za zaniechanie upublicznienia nagich zdjęć, grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności. – przekazuje mł.asp. Kamila Sowińska.

OSTRZEŻENIE POLICJI: Co raz zamieścimy w sieci, zostanie tam na zawsze.

Sexting czyli przesyłanie intymnych komunikatów – w formie tekstów, zdjęć lub filmów – staje się coraz bardziej popularne. Niewinna zabawa, potrzeba bliskości z drugim człowiekiem czy też podążanie za trendami może wiązać się z różnymi zagrożeniami. Zdarzają się przypadki, że zdjęcie lub film trafią w niepowołane ręce. Może tak się stać w wyniku konfliktu, chęci zemsty, zaimponowania innym lub kradzieży danych, włamania na profil/konto.