Łódzkie 112 » Łódź » Ciężarówką po autostradzie A1 holował… niesprawną ciężarówkę

Ciężarówką po autostradzie A1 holował... niesprawną ciężarówkę

26 marca, 2021

Ciężarówką po autostradzie A1 holował… niesprawną ciężarówkę

Holowanie pojazdu ciężarowego przez inny pojazd ciężarowy zobaczyli policjanci z łódzkiej drogówki na autostradzie A1. Takim zachowaniem kierujący stworzyli zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 25 marca. Policjanci z łódzkiej drogówki około godz. 17.00 na autostradzie A 1 w kierunku Katowic zauważyli tworzący się korek. Jadące auta nagle zwalniały, lub zjeżdżały na pas zieleni. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe aby szybko poznać przyczynę tych niebezpiecznych manewrów.

Okazało się, że środkiem autostrady holują się dwa samochody ciężarowe, na widok których inni kierowcy reagowali nerwowo. Funkcjonariusze nakazali zjazd z autostrady w bezpieczne miejsce.

34-latek siedzący za kierownicą dafa, wyjaśnił policjantom, że postanowił pomóc swojemu koledze i dlatego holował jego niesprawne renault. Natomiast 73-latek oświadczył mundurowym, że auto zostało zakupione za granicą i musi być przewiezione do Strykowa.

Kontroli poddano dafa i renault. Kontrola renault wprawiła w osłupienie mundurowych.  Pojazd miał pękniętą szybę czołową, niesprawny układ kierowniczy, niesprawny układ hamulcowy. Dodatkowo na przyczepie przewożony był nieprawidłowo zabezpieczony silnik, z którego wyciekał olej, który wylewał się na jezdnię. Pomimo takich nieprawidłowości renault miał ważne badanie techniczne do września 2021 r.

Obaj kierujący zostali ukarani mandatami. 34-latek za holowanie, pomimo zakazu na autostradzie, natomiast 73-latek za niezabezpieczenie w sposób prawidłowy przewożonego towaru. Ponadto kierowcy renault mundurowi zakazali dalszej jazdy tym pojazdem.

Polecane