19-latek z 38-letnią kobietą razem ćpali i kradli paliwo na stacjach paliw w całej Polsce

Kilkumiesięczne dochodzenie policjantów zakończone sukcesem. Zatrzymano 38-letnią łodziankę i 19-latka, który razem ćpali i kradli paliwo na stacjach paliw. Na dzień dzisiejszy obojgu złodziejom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

-Za każdym razem przestępczy proceder wyglądał tak samo. Złodzieje tankowali po kilkadziesiąt litrów paliwa do baniaków, a następnie uciekali ze stacji paliw. Do przestępczego procederu szajka wykorzystywała rożne samochody, których tablice rejestracyjne pochodziły z kradzieży.- informuje asp.sztab. Barbara Stępień z KPP Opoczno.

W samym województwie łódzkim ukradli paliwo o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Okazuje się, że mogli działać na terenie całego kraju.

-Zebrane na dzień dzisiejszy dowody w sprawie, pozwoliły na przedstawienie złodziejskiemu duetowi po kilkanaście zarzutów karnych. Dotyczą one kradzieży paliw z kilkunastu stacji paliw w województwie łódzkim. – dodaje asp.sztab. Barbara Stępień z KPP Opoczno.

Policjanci ustalili także, że oprócz zamiłowania do kradzieży paliwa mają więcej przestępstw na swoim koncie. Chodzi o narkotyki.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zatrzymani usłyszą kolejne zarzuty. Na dzień dzisiejszy obojgu złodziejom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.