Właściciele portalu roksa.pl zatrzymani! Zarzuty? “Korzyści z ułatwiania prostytucji”

dav

Zatrzymaniem 11 osób zakończyło kilkunastoletnią działalność portalu internetowego zajmującego się sex-ogłoszeniami roksa.pl. To mieszkańcy Małopolski w wieku od 31 do 43 związani ze stroną. Mieli zarobić na tym sex procederze ponad 40 000 000 zł.

Policjanci z Białegostoku wraz białostocką prokuraturą pracowali nad sprawą ponad rok.  Jak ustalili śledczy za każde ogłoszenie zamieszczone na portalu kasowano 50 zł, a ilość ogłoszeń była liczona w dziesiątkach tysięcy. Przez 15 lat działania portalu mieli zarobić ponad 40 000 000 zł.

W wyniku działań służb działalność portalu została zawieszona, a 11 osób zostało zatrzymanych na terenie Małopolski. Przeszukano także 20 firm związanych z portalem. 43-letni właściciel jego 39-letni brat usłyszeli dodatkowo zarzuty kierowania zorganizowana grupą przestępczą. A osoby, które obsługiwały stronę z sex-ofertami usłyszały zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta miała czerpać korzyści materialnej z kuplerstwa*.

Za zorganizowanie i prowadzenie grupy przestępczej grozi do 10, a za udział w grupie do 5 lat więzienia. Za kuplerstwo zaś kodeks karny przewiduje do 3 lat za kratkami.

*Kuplerstwo – zachowanie polegające na ułatwianiu innej osobie uprawiania prostytucji. Najczęściej przybiera formę udostępnienia lokalu, ułatwianie kontaktu klientów z prostytutkami (doprowadzanie, wskazywanie adresu). W Polsce kuplerstwo stanowi przestępstwo, o ile jest dokonywane w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Przestępstwo kuplerstwa określone jest w art. 204 § 1, a także § 3 Kodeksu karnego i zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat. (zródło: wikipedia.pl)