21-latka udawała… lekarkę. Badała ludzi i wystawiała im zaświadczenia

Policjanci z Legnicy zatrzymali 21-letnią kobietę. Wystawiała podrobione zaświadczenia o przydatności do pracy i badała ludzi podszywając się za lekarza. Grozi jej teraz kara do 8 lat więzienia

Policjanci nad sprawą sprytnej oszustki pracowali już we wrześniu br. Szukali fałszywej lekarki, która wystawiała pokrzywdzonym podrobione zaświadczenia o przydatności do wykonywania pracy. Ustalili, że na jednym z portali ogłoszeniowych zamieszczono informację o poszukiwaniu pracowników z różnym wykształceniem i na różne stanowiska.

Zgłaszające się osoby zapraszano do odbycia rozmowy kwalifikacyjnej, podczas której wręczano im skierowania na badania lekarskie. 21-latka bez wykształcenia medycznego przeprowadzała badania lekarskie, za które pobierała opłaty.

Kobieta posługiwała się podrobioną pieczątką z nazwą istniejącej przychodni, co sprawiało, że nie wzbudzała żadnych podejrzeń. Nieświadomi  pokrzywdzeni, po otrzymaniu zaświadczenia, próbowali nawiązać kontakt z firmą jednak bezskutecznie. Proceder wyszedł na jaw, kiedy jedna z oszukanych osób opowiedziała o tym policjantom.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie mieszkance powiatu legnickiego pięciu zarzutów oszustwa. Teraz grozi jej kara do 8 lat więzienia.